Wesele w restauracji Mulk – świetne miejsce na taką uroczystość.

Gdy dowiedziałem się, że Klaudia i Damian będą mieli wesele w restauracji “Mulk” to bardzo się ucieszyłem. Już wcześniej słyszałem o tej restauracji i wiedziałem, że jest to bardzo urokliwe miejsce do zdjęć ale nie miałem okazji tam fotografować. Restauracja Mulk okazała się bardzo wdzięcznym miejscem do zdjęć a jedzenie tam to poezja smaku.

Ale wszystko po kolei. Najpierw zacznijmy od przedstawienia bohaterów tej opowieści.

Przygotowania do ślubu czas zacząć.

Klaudia i Damian to niezwykle sympatyczna para mieszkająca w Gdańsku. Więc na przygotowania musiałem właśnie pojechać do tego miasta. Młodzi nie przygotowywali się razem więc na pierwszy ogień szedł Damian a potem pojechałem do Klaudii. Uwielbiam fotografować przygotowania młodych. Ta nerwowość, krzątanina, stres jaki towarzyszy praktycznie całej rodzinie sprawia, że za każdym razem można złapać nietuzinkowe i inne od poprzednich kadry.

 

Piękny ślub w kościele a potem szalone przyjęcie w restauracji Mulk.

Ślub Klaudii i Damiana odbył się w Parafii pw. Św. Kazimierza Królewicza w Gdańsku. Bardzo spodobał mi się ten kościół. Jest duży i jasny. Zdecydowanie ułatwia mi to pracę, gdyż mogę swobodnie przemieszczać się bez zwracania na siebie zbytniej uwagi. Fotografowanie w takim kościele pozwala odejść jak i podejść blisko pary aby wychwycić te najważniejsze emocje, które towarzyszą podczas składania przysięgi małżeńskiej.

Duży kościół daje mi także możliwość odejścia, swojego rodzaju schowania się i fotografowania reakcji gości oraz najbliższych podczas ceremonii bez zbędnego zwracania na siebie uwagi.

Podczas ceremonii ślubnej Klaudii i Damiana miała miejsce jeszcze jedna ważna uroczystość a mianowicie odnowienie przysięgi małżeńskiej ich rodziców. Z tego co pamiętam chyba nie wiedzieli o tym do końca dlatego był to niezwykle wzruszający moment.

 

 

Wesele w restauracji Mulk

Po ceremonii ślubnej udaliśmy się na przyjęcie weselne do restauracji “Mulk”. Już teraz ten lokal znajduje się w top moich lokalów na wesele. Niesamowity drewniany wystrój, bogactwo kolorów, kaszubski klimat oraz przepyszne jedzenie jest doskonałą wizytówką tego miejsca. Nie zapomnę słów filmowca – ” do Mulka przyjeżdża się głodnym “. To chyba najlepsza rekomendacja tej restauracji.

O to aby wesele się udało a goście bawili się wyśmienicie zadbał zespół muzyczny “Kosik Band”.

Wesele rozpoczęliśmy uroczystym przywitaniem Pary Młodej, toastem i oczywiście pierwszym tańcem. Potem impreza rozhulała się na całego a ja nie musiałem długo czekać aby złapać piękne kadry.

 

 

Restauracja Mulk – fajne miejsce na mini plener.

W trakcie wesela młoda para jest tak zaangażowana w zabawę i zajmowanie się gośćmi, że rzadko kiedy ma chwilę dla siebie oraz na to, by się sobą nacieszyć. Dlatego też jeśli jest możliwość staram się zabrać młodych na chwilę wytchnienia jaką jest mini sesja plenerowa. Mogą sie sobą chwilę nacieszyć, odsapnąć a ja mogę złapać magiczne kadry. Prawda jest taka, że na sesji plenerowej innego dnia nie da się niestety odtworzyć tych emocji jakie towarzyszą w dniu ślubu a to właśnie emocje zawszę próbuję uchwycić na moich fotografiach.

 

Kończąc mój wpis muszę przyznać, że wesele Klaudii i Damiana było niesamowitą przygodą dla mnie jako fotografa ślubnego. Były momenty wzruszenia, łzy i wszechobecna radość przejawiająca się niesamowitą energią Klaudii i Damiana oraz wszystkich gości, którzy bawili się na weselu w restauracji Mulk.

No dobra troszkę skłamałem bo to nie będzie koniec. Jeśli wytrwaliście i macie ochotę to jako bonus na dole znajdziecie klika kadrów z sesji plenerowej jaką wykonaliśmy z Klaudią i Damianem innego dnia. Sesja ta miała miejsce w skansenie we Wdzydzach, gdzie już miałem okazję fotografować. I również muszę tu zaznaczyć, że jest to jedno z moich ulubionych miejsc. Skansen położony jest we Wdzydzach Kiszewskich i jest to najstarszy skansen w Polsce założony w 1906 roku przez państwa Gulgowskich.

 

 

Kościół: Parafia pw. Św. Kazimierza Królewicza w Gdańsku

Suknia Panny Młodej: Salon sukni ślubnych Livia

Zespół: Zespół Muzyczny Kosik Band

Sala weselna: Restauracja Mulk