Romantyczna sesja ślubna Weroniki i Kuby.

Jest wiele pięknych miejsc na Pomorzu do wykonania zdjęć ślubnych. Zdecydowanie jednym z piękniejszych miejsc są  klify w Gdyni Orłowo.

Moja przygoda z Weroniką i Kubą zaczęła się tak jak zwykle. Było ich pytanie: “Czy mam może wolny ich termin ślubu?” Na całe szczęście dla mnie, termin ich ślubu miałem wolny. To pozwoliło mi przeżyć z nimi wspaniałą przygodę, bo właśnie tak traktuję każde nowe zlecenie. Tym właśnie między innymi jest dla mnie fotografia ślubna.

Po pierwsze sesja narzeczeńska.

Na romantyczny spacer i zdjęcia przedślubne spotkaliśmy się w gdańskim parku w Oliwie. Zdjęcia z sesji możecie zobaczyć na moim   blogu.

Zawsze namawiam pary na zdjęcia przed ślubem. Dla młodych to wspaniała okazja, aby zobaczyli jak pracuję oraz możliwość oswojenia się ze mną i aparatem.

Po 2 godzinnej sesji możemy usiąść przy kawie, porozmawiać o ich ślubie, omówić najważniejsze punkty uroczystości.

Finalnie otrzymują piękną pamiątkę w postaci zdjęć, która jest wspaniałym dopełnieniem reportażu ślubnego.

Spacer w Gdyni Orłowo zaczęliśmy nietypowo od lasu a nie od plaży jakby mogło się wydawać. Nie widziałem u innych fotografów, aby robili zdjęcia w pobliskim lesie więc była okazja się wyróżnić.

To był strzał w dziesiątkę.

 

 

O nie, znowu zdjęcia w Orłowie …

Niestety za często spotykam się z takim stwierdzeniem usłyszanym z ust innych fotografów. Wielu z nich na pewno już nie raz robiło zdjęcia w tym miejscu.

Zapewne z tego powodu woleliby kolejną sesję wykonać gdzie indziej. Ja natomiast uwielbiam wracać w to miejsce na takie romantyczne sesje.

Uważam, że nawet gdybym miał robić zdjęcia w tym samym miejscu co tydzień, to moim obowiązkiem jako fotografa ślubnego jest za każdym razem podejść do tematu na nowo.

Staram się aby każda następna sesja była inna od poprzedniej. To pozwala mi się rozwijać i poszerzać moje fotograficzne horyzonty.

Przed wyjazdem na plener ślubny zwykle pytam pary młode, gdzie chcieliby wykonać zdjęcia ślubne. Większość z nich niestety nie ma zdania bądź po prostu nie miała czasu aby się nad tym zastanowić.

Weronika i Kuba od razu wiedzieli gdzie mamy zrobić zdjęcia. Wybór mógł być tylko jeden i był jak najbardziej słuszny.

Po zdjęciach w lesie, który jest zarazem częścią linii brzegowej biegnącej z Gdyni do Gdańska udaliśmy się w okolice mola a następnie na plażę.

Piękna pogoda, piasek, niezwykle malownicze niebo oraz piękna para młoda to doskonały przepis na udane zdjęcia. Chyba musicie się ze mną zgodzić !!

 

 

Niespodzianka dla Pary Młodej

Weronika i Kuba byli przekonani, że doskonale znają plażę w Orłowie. Jednak mimo wszystko udało mi się ich zaskoczyć.

Po zdjęciach na plaży udaliśmy się do opuszczonego domu wypoczynkowego, który znajduje się tuż obok plaży. W czasach jego funkcjonowania posiadał 160 miejsc i były tam organizowane turnusy rehabilitacyjne, rekreacyjne, konferencje, szkolenia i imprezy okolicznościowe. Kilka lat temu budynek został opuszczony a teraz straszy powybijanymi szybami, widać ślady licznych podpaleń a na ścianach widać efekty pracy graficiarzy. Niestety nie miałem okazji widzieć domu wypoczynkowego “Zdrowie” w pełnej krasie. Bardzo żałuję, bo wyobrażam sobie, że biorąc pod uwagę miejsce gdzie stoi oraz jego budowę to w czasach jego świetności było to doskonałe miejsce na organizację wesel. Widok na Zatokę Gdańską  jaki rozpościera się z ostatniego piętra budynku rekompensuje w pełni trud jaki trzeba podjąć, aby dostać się na samą górę.

Gdybyście kiedyś byli w Orłowie to zachęcam do odwiedzenia tego miejsca, choć wchodzenie do tego budynku chyba nie jest do końca dozwolone. Nie mniej jednak jest to jedno z ulubionych miejsc fotografów aby wykonać nietypowe i trochę inne zdjęcia ślubne. Klimat tego miejsca może nie do końca sprzyja wykonaniu romantycznej sesji ale zdjęcia mają swój urok.

 

 

I tak to właśnie było na sesji Weroniki i Kuby. Oczywiście przed sesją plenerową spotkaliśmy się wcześniej na ich ślubie. Tam to dopiero był ogień. Jeśli chcielibyście zobaczyć jak było na weselu to zapraszam na wpis na blogu  TU.

Na moim Instagramie także znajdziecie kilka zdjęć z sesji ślubnych nad morzem

 

 

Zapraszam także na sesję poślubną nad morze do Karwii

 

Sesja ślubna nad morzem – Alicja i Mateusz