Romantyczny ślub w otoczeniu przyrody

Jeśli miałbym zorganizować romantyczny ślub w plenerze to właśnie hotel Kozi Gród w Pomlewie jest doskonałym wyborem. Udałem się w to miejsce pierwszy raz aby fotografować uroczystość zaślubin Moniki i Jacka. Hotel ten położony jest w niewielkiej odległości od Trójmiasta na przepięknych terenach kaszubskich. Już po wyjściu z samochodu powitała mnie niesamowicie malownicza okolica. Wokoło las, pełno zieleni, kwitnących kwiatów a za hotelem urokliwy staw przy którym miała się odbyć uroczystość zaślubin – wiedziałem, że będzie pięknie !!!

Ślub w stylu slow wedding.

Po przyjeździe do hotelu musiałem obejść okolice i rozeznać się w terenie. Jako fotograf ślubny nauczyłem się, że odpowiednie przygotowanie się do zdjęć to priorytet. Po szybkim zapoznaniu się z miejscem już wiedziałem gdzie będę mógł złapać niesamowite kadry. Potem poszedłem przywitać się z Moniką i Jackiem. Nie było to nasze pierwsze spotkanie. Wcześniej mieliśmy okazję spotkać się na sesji narzeczeńskiej w Gdyni Orłowo. Jeśli macie ochotę to możecie zobaczyć zdjęcia z tej sesji na moim blogu.

Przygotowania pary młodej i ślub w jednym i tym samym miejscu daje niesamowity komfort pracy dla mnie a i po młodych było widać, że jest im o wiele łatwiej. Mimo stresu jaki z pewnością towarzyszył młodym, możliwość przygotowywania się w hotelu, gdzie bierze się ślub bez zbędnego biegania z miejsca na miejsce jest wielką zaletą.

 

Ślub cywilny w plenerze

Piękna pogoda w dniu ślubu Moniki i Jacka niewątpliwie dodała uroku i czaru całej uroczystości. Było magicznie. Pan młody i goście powoli zbierali się w miejscu gdzie miała się odbyć ceremonia. Dało się wyczuć w powietrzu ekscytację i podniecenie towarzyszące uroczystości. Wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością na Monikę, kiedy pojawi się w towarzystwie swojego taty. Wreszcie nadszedł ten moment a emocje jakie można było wyczytać z twarzy Jacka, przypomniały mi dlaczego uwielbiam robić to co robię czyli fotografować śluby. Uwielbiam dzielić z Wami te emocje, bo nie ukrywam, że każdy ślub dla mnie to także niesamowite przeżycie.

 

Sesja plenerowa w dniu ślubu.

Często przy spotkaniu z parami młodymi w trakcie dopasowywania oferty do ich potrzeb powstaje pytanie. Czy chcemy sesję plenerową w dniu ślubu czy innego dnia? Z Moniką i Jackiem nie mieliśmy takiego dylematu. Młodzi praktycznie zaraz po ślubie musieli wyjeżdżać z Polski, gdyż na stałe mieszkają za granicą. W takim wypadku nie ma możliwości abyśmy mogli się spotkać np. na sesję zdjęciową nad morzem innego dnia. Zostaje wtedy możliwość wykonania zdjęć plenerowych w dniu ślubu.

Hotel Kozi Gród w Pomlewie ma tą zaletę, że pobliska okolica jest przepiękna i daje wiele możliwości aby wykonać cudowne zdjęcia ślubne. Wystarczy dosłownie parę minut, zachodzące słońce, zakochana para a zdjęcia powstają same. Dla młodych to doskonała okazja aby wyrwać się na chwilę, pobyć ze sobą i nacieszyć chwilą. Prawdą jest, że emocje które towarzyszą Wam w dniu ślubu są wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju a zdjęcia wykonane w tym czasie mają swój wyjątkowy charakter.

 

 

Przyjęcie ślubne czyli czas na zabawę i uśmiechy

Kiedy jest już po ceremonii ślubnej przychodzi czas na podziękowania dla rodziców, uśmiech i zabawę. To jest to co tygryski lubią najbardziej. Uwielbiam, gdy wesele tak naturalnie płynie. Nie ma zbędnego przejmowania się kiedy będzie tort, przemowy i inne zaplanowane punkty wesela. Goście cieszą się swoim towarzystwem a ja mam mnóstwo okazji do szukania i wyłapywania pięknych kadrów. DJ wie jak przekonać gości do tańca i to od razu widać na parkiecie. Na weselu Moniki i Jacka niczego nie brakowało. Była radość, łzy wzruszenia w trakcie podziękowań dla rodziców i totalny szał na parkiecie w trakcie zabawy. Reportaż ślubny to dla mnie niespodziewane sytuacje. To właśnie wtedy dzieje się najwięcej i na zdjęciach można oddać atmosferę wesela.

 

 

Jeśli chcecie zobaczyć więcej moich zdjęć ślubnych to zapraszam na instagrama

 

 

Sesja ślubna nad morzem – wspaniała pamiątka na lata

 

Sesja ślubna nad morzem w Karwii